IAE. Darbo vieta su ateitimi

Visi kliento darbaiKaip įtikinti perspektyviuosius tiksliukus mesti viską ir įsidarbinti Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE)? Uždavinys nelengvas, jei prie šio pasiūlymo pridėtume visuomenėje įsišaknijusį mitą: IAE uždaryta ir vienintelė darbo vieta čia atitenka muziejininkui. Priešingai nei įsitikinusi dauguma Lietuvos gyventojų, šiuo metu čia įgyvendinamas pasaulyje unikalus projektas – elektrinės demontavimas, kol jos vietoje liks tik žalia pievelė. Tad iki 2080 metų energetikos srities specialistams čia tikrai bus ką veikti.


Kampanija prasidėjo karjeros portale cvonline.lt paskelbus neįprastus darbo skelbimus: IAE kviečia jaunesniuosius elektromonterius, operatorius, šaltkalvius ir kitų sričių specialistus kandidatuoti jau nuo 3 metų amžiaus.


Ties čia nesustojome – prie darželių ir žaidimų aikštelių kabinome plakatus su nuplėšiamu telefono numeriu, kuriuo kvietėme skambinti karjeros perspektyvomis IAE susidomėjusius mažamečius. Nepamiršome ir LinkedIn tinklo, kuriame skelbėme įrašus, specialiai parašytus taip, kad ir trimetis suprastų. Tokie darbo skelbimai neliko nepastebėti. Socialinius tinklus užplūdo žmonių reakcijos, nuomonės formuotojai dalinosi darbo skelbimais darželiuose, o naujienų portalai kėlė klausimą, ar tai iš viso legalu.


Po kelių dienų tylos pateikėme paaiškinimą: Ignalinos atominė elektrinė yra darbo vieta su ateitimi, nes darbo čia bus net iki 2080 metų. Tad kandidatuoti galima ir šiandien, ir tolimoje ateityje. Baneriai ir specialiai kampanijai sukurtas polapis kvietė pasižvalgyti karjeros galimybių ir kandidatuoti į įvairias IAE sričių pozicijas.


Rezultatas: kampanijos laikotarpiu sulaukėme 237 kandidatų, užsitraukėme kelių supermamyčių nemalonę ir visuomenei įrodėme, kad Ignalinos atominė elektrinė nėra tik muziejus.